Dziewicze uroki Suwalszczyzny


Piękna pogoda za pasem. Powoli nadchodzi czas układanie planów urlopowych. Chciałbym zaprosić państwa na Suwalszczyznę. Ten piękny i cokolwiek niedoceniany region Polski na pewno zasługuje na szerszą uwagę ze strony wczasowiczów.

Zacznijmy od tego, że jest to jeden z najdzikszych rejonów naszego kraju. To tutaj odnajdziemy największe w tej części Europy zwarte skupisko zieleni – Puszczę Augustowską. Działają tu dwa znane Parki chronione: Suwalski Park Krajobrazowy oraz Wigierski Park Narodowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: gęste lasy, czyste jeziora, bogate w roślinność bagniska, a także olbrzymie zielone łąki i polany.

Ale nie brak tutaj także szeregu zabytków. Suwalska ziemia była bowiem świadkiem wielu historycznych wydarzeń, ale przede wszystkim gościła i nadal gości różnorodne zbiorowości narodowościowe i religijne. To właśnie te ziemie zamieszkiwali legendarni Jaćwingowie, bitny i odważny lud bałtycki. Charakterystycznymi mieszkańcami tych terenów byli również staroobrzędowcy, ale penetrując te ziemie spotkamy też zabytki proweniencji żydowskiej, protestanckiej, oraz naturalnie, rzymskokatolickiej. Najlepszym miasteczkiem, by ocenić, jak wielkim tyglem kulturowym jest Suwalszczyzna, są Sejny z licznymi unikalnymi zabytkami.

Suwalszczyzna to miejsce magiczne. Idealne na krótki lub dłuższy wypoczynek. Piękno i majestat przyrody, zabytki kultury sakralnej oraz – co najważniejsze – cisza, spokój i krystalicznie świeże powietrze sprawia, że z Podlasia wypoczęci i pełni energii wyjeżdżamy z prawdziwym żalem.

Więcej na temat atrakcji suwalskiej ziemi znajdziecie w tym artykule.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Atrakcje olśniewającej Suwalszczyzny | Pani Globtroter - […] Na pewno każdemu można polecić pobyt na Suwalszczyźnie. Wakacje tutaj należą do prawdziwej przyjemności i dostarczają szeregu niezapomnianych chwil.…

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
apartament
Apartament a hotel – co wybrać?

Gdzie by tu się zdrzemnąć Wraz z rozwojem bazy turystycznej,rozrasta się także oferta noclegowa. Od tanich i schludnych hosteli, poprzez...

Zamknij