trener personalny
Kategoria ogólna

Biegaj od dziś!

Sport to zdrowie – to hasło znane każdemu niemal od dziecka. Powtarzają je rodzice, nauczyciele, lekarze, aptekarze. Każdy z osobna i wszyscy razem koncentrują się na tym, by przekonać nas do tego, że warto poświęcić nieco czasu na jakąś aktywność fizyczną. Trudno jest wygospodarować czas, jeszcze trudniej niekiedy regularnie chodzić na basen, siłownię czy zajęcia fitness. Niektórzy mogą się również poczuć odstraszeni wysokością opłat i wydatków, jakie trzeba ponieść w związku z rozpoczęciem uprawiania jakieś dyscypliny sportu.

Dziś proponuję zakończyć etap wymówek. Bieganie to sport właściwie idealny. Nie potrzeba do niego jakiegoś super profesjonalnego sprzętu, nie musimy wykupować drogich karnetów do klubów fitness czy siłowni. W większości przypadków nie trzeba też nigdzie dojeżdżać, przecież można dobiec na miejsce! Poważnie zaś rzecz biorąc – to nie jest naprawdę skomplikowane. Co więcej, bieganie jest nie tylko sportem tanim, jest sportem uniwersalnym. Chodzi o to, że mogą je uprawiać ludzie niemal z każdym wieku, po prostu dostosują swoje tempo do indywidualnych potrzeb i ograniczeń swojego organizmu.

Jak doskonale wszystkim wiadomo, zawsze można znaleźć jakiś powód, by rozpocząć bieganie od jutra. Dziś jeszcze trzeba przecież przygotować obiad, zrobić pranie, wymienić od tygodnia niewymienioną żarówkę i tak dalej. Czas leci, a bieganie odsuwa się z każdym dniem coraz dalej na liście zaplanowanych do zrobienia rzeczy. Aż w końcu nie odbywa się nigdy.

Bieganie najlepiej rozpocząć od dziś. Na początek wystarczy jakiś stary dres i zwykłe trampki. Jeśli wytrzymamy pierwszych kilka dni, może pojawić się potrzeba zmian, na przykład zakupu dodatkowego sprzętu. Wówczas można poczytać ten artykuł, który podpowie, jak nie przepłacić. Bieganie jest przecież sportem naprawdę mało wymagającym. Potrzebuje jedynie odrobiny wysiłku.

Trener personalny dla niezdecydowanych

Wszystkim tym, którym naprawdę nie jest łatwo się zdecydować na regularne treningi, mogę zarekomendować skorzystanie z usług w rodzaju kogoś wykwalifikowanego, jak na przykład trener personalny. Nie jest to już kosztowne, nie ogranicza się jedynie do zamożnych celebrytów. W dzisiejszych czasach trener personalny będzie w stanie nie tylko przedstawić plan treningu dopasowany do naszych możliwości i potrzeb, ale także spełni inne role. Przede wszystkim stanie się kimś dopingującym i mobilizującym do ćwiczeń. Ponadto zadba o prawidłowe wykonywanie zalecanych ćwiczeń. Najprawdopodobniej będzie w stanie również polecić odpowiednią do rodzaju naszego wysiłku fizycznego dietę.

Trener personalny czy ktoś z kręgu znajomych a może po prostu partner? Nieważne. Być może okaże się, że najlepiej biega nam się w samotności. To wszystko są sprawy drugorzędne. Przede wszystkim należy po prostu zacząć. Już dziś.

Secured By miniOrange