telefon
Technika

Czy HTC odzyska pozycję?

Pewnie większość z nas wydaje się, że Samsung to lider, którego nie da się już pokonać, gdy chodzi o rynek smartfonów. Pewnie jest w tym wiele prawdy, ponieważ firma sprzedaje bardzo dużo urządzeń i reszta graczy jest raczej na zdecydowanie niższym poziomie sprzedaży. Wśród nich znajduje się obecnie firm HTC z Tajwanu, która ostatnie lata ma raczej nieudane. Jeszcze nie tak dawno wśród polskich użytkowników ten producent miał wielu zwolenników, sprzedawał pokaźną liczbę sprzętów, jednak i tutaj nieco stracił.

 

Dlaczego HTC zaczął podupadać?

Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że tajwański producent zaczął tracić w starciu z konkurencją, ponieważ jego urządzenia nie wyróżniały się szczególnie mocnymi podzespołami a utrzymywały wysoką cenę. Nie da się zaprzeczyć, że jeśli chodzi o HTC ta marka zawsze się ceniła i pojawienie się chińskich producentów jak Xiaomi stało się dla nich dużym problemem.

Nie byli w stanie ze swoją ceną dostosować się do zmieniającego się rynku.

HTC – firma z kilkoma modelami

Nie da się nie zauważyć, że HTC nie idzie na ilość tak jak dzieje się to w Samsungu, gdzie ta liczba modeli jest bardzo duża. Możliwe, że również z tego powodu firmie trudniej odbić się od tego niskiego poziomu sprzedaży. O firmie mało słychać, przede wszystkim dlatego, że tych premier kolejnych urządzeń jest rzeczywiście niewiele. Samsung ciągle wypuszcza na rynek coś nowego, tym samym buduje swoją silną pozycję, z HTC jest inaczej.

HTC 11 – szansa na nowe otwarcie

Nie tak dawno mieliśmy premierę nowego flagowca firmy a więc HTC 11. Po tym jak na początku roku pojawił się już HTC U Ultra wydawało się, że drugiego mocnego urządzenia w tym roku nie będzie. Jednak okazało się inaczej i HTC 11 ma być szansą na powrót do wysokiej sprzedaży. Rzeczywiście urządzenie dostało mocne podzespoły, jak to idzie w przypadku HTC świetny wygląd, cenę porównywalną do innych flagowców i innowacyjne czułe ramki, do tego najlepszy aparat w smartfonach. Oceniany jest pozytywnie, dlatego możliwe, że dla tajwańskiego producenta jest to jakaś szansa.

Secured By miniOrange