technika
Technika

Czy smartfon może zastąpić komputer?

Nie da się zaprzeczyć, że producenci smartfonów cały czas pracują nad swoimi urządzeniami. Przygotowują je w taki sposób, że techniczne możliwości takich sprzętów są coraz większe. Dlatego nie powinno być zdziwienia, że obecnie urządzenia elektroniczne się zmieniają. Niektórzy używają smartfonów do wszystkich poważniejszych prac związanych z branżą IT. Czy jednak w rzeczywistości można powiedzieć, że smartfon zastępuje nam komputer?

Smartfon

Właściwie to dość trudne pytanie, ponieważ każdy ma inne podejście do takich urządzeń i w inny sposób stara się je wykorzystywać. To co powinno być dla nas najważniejsze to fakt, że smartfony mają coraz lepsze podzespoły i możliwości techniczne. Jednak trzeba zauważyć, że nie mają tradycyjnej klawiatury oraz dużego ekranu. W ten sposób mogą ograniczać możliwości ich wykorzystania. Wydaje się, że dla osób, które korzystają z komputera do przeglądania sieci, sprawdzania bieżących informacji, wysyłania maili możliwe, że taki sprzęt będzie wystarczający.

Komputer

Jeśli jednak ktoś nieco poważniej pracuje na komputerze i sprzęt wykorzystuje między innymi do przygotowywania dokumentów, raportów trzeba powiedzieć, że bez komputera będzie trudno sobie poradzić. To urządzenie, które ze względu na stałą klawiaturę już tylko przez to daje większe możliwości. Oprócz tego można również zauważyć, że to oprogramowanie, które przygotowywane jest na smartfony nie daje takich możliwości jak programy przygotowywane pod kątem komputerów osobistych, których możliwości są coraz większe.

Nie da się zaprzeczyć, że od w przypadku działalności księgowej czy programistycznej nie da się wymienić komputera na smartfon. Co do tego nie można mieć wątpliwości. Telefony zmieniły się w znaczący sposób, dały wiele możliwości technicznych, jednak w wielu branżach nie są w stanie zastąpić nam komputerów. A wydaje się, że w najbliższym czasie raczej się to nie będzie zmieniać, nadal komputery będą wiodącymi, gdy chodzi o wykorzystywanie urządzeń elektronicznych w codziennej pracy.

Secured By miniOrange