Kategoria ogólna

Język hiszpański

Język wielu krajów

Decydując się na naukę obcego języka kierujemy się różnymi pobudkami- zazwyczaj jest to albo przymus wynikający ze statusu ucznia czy wykonywanej pracy albo też chęć samorozwoju. Motywatorem do nauki może być także moda na naukę konkretnego języka, a jej doskonałym przykładem jest cieszący się coraz większą popularnością język hiszpański, który powoli rośnie w siłę, pojawiając się już nie tylko w serialach, ale także wkraczający, na przykład, na top listy przebojów radiowych.
Kurs języka hiszpańskiego zwykle jest droższy od zajęć z zakresu angielskiego czy niemieckiego, jednak wielu uczących się przyznaje, że jest dużo łatwiejszy dzięki podobieństwu aspektów gramatycznych do języka polskiego i melodyjności, która sprawia, że słówka i wyrażenia same wchodzą do głowy, a czytanie nie sprawia większych trudności, gdy zapamięta się kilka zasad. Ponadto, jeszcze niedawna moda na telenowele brazylijskie, w których można było posłuchać rodowitych lektorów, zostawiła w pamięci oglądających spory zakres słownictwa, który wystarczy po prostu obudzić i wykorzystać.
Dość wyraźnie rysującym się trendem jest to, że kurs języka hiszpańskiego zwykle wybierany jest przez osoby dorosłe lub starszą młodzież. Wynika to z rozumienia mechanizmów mody, chęci podjęcia pracy za granicą, ale także niesłabnącego przekonania, że to język angielski jest tym najważniejszym i najbardziej przydatnym i to na niego kładzie się największy nacisk od najmłodszych lat. Wielu rodziców, nie chce narażać swoich dzieci i portfeli na „przeciążenie” poprzez dodatkowe zajęcia pozaszkolne, kiedy pociecha ma już w swoim grafiku angielski, karate czy lekcje gry na gitarze.
Kurs języka hiszpańskiego, podobnie jak angielskiego, może być przeprowadzany za pomocą różnych metod. Zauważa się przeniesienie reguł skutecznych metod, na przykład Colina Rose, który opracował sposób nauki języka angielskiego, wykorzystujący naturalne mechanizmy mózgowe- zmysły i emocje, na naukę innych języków, w tym hiszpańskiego. Popularnością wciąż cieszą się metody bezpośrednie, a także zajęcia z typowym native speaker’em, jednak w tak jak przypadku nauki jakiegokolwiek języka, najlepsze efekty daje… systematyczność. Wybierając szkołę językową, warto postawić na taką, która specjalizuje się w nauczaniu jednego języka- jest wiele takich placówek , które skupiają się na swojej specjalności, co przekłada się na osiągane przez kursantów efekty.

Secured By miniOrange