laweta
Technika

Laweta może się przydać

Coraz częściej kupujemy używane auta za granicą. Częstokroć są to samochody powypadkowe lub z innych powodów niesprawne. W takich wypadkach zmuszeni jesteśmy użyć lawety samochodowej. Nie potrzebujemy od razu kupować, można taką lawetę wypożyczyć lub po prostu skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która przetransportuje nasz nabytek pod żądany adres. Jaką opcję wybrać, jaka laweta nam się przyda?

Rodzaje lawet

Laweta może być samodzielnym pojazdem mechanicznym lub też osobną przyczepą bez silnika, której do jazdy potrzeba odpowiedniego pojazdu, który będzie w stanie pociągnąć. Dla firm świadczących usługi transportowe najkorzystniejsze wydają się być zakupy lawet poruszających się samodzielnie. W ten sposób mogą przemieszczać się szybciej i bezpieczniej, a dodatkowym atutem tego rodzaju rozwiązania jest zamontowana na stałe wciągarka, umożliwiająca bezproblemowe wyciągnięcie lub postawienie na koła auta po kolizji. Dzięki takiemu rozwiązaniu transport nawet mocno uszkodzonych aut nie sprawia większych problemów.

Laweta jako osobna przyczepa jest lepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej z dużym rozmachem. Taki wybór pozwala oczywiście zaoszczędzić pieniędzy w chwili zakupu, jest jednak obwarowany kilkoma zastrzeżeniami. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie dopasowanie lawety do naszego samochodu. Nie każde auto nadaje się do tego, by ciągnąć za sobą długie i ciężkie lawety. Przy wyborze lawety warto także zwrócić uwagę na sposób jej budowy, najlepsze rozwiązania łączą w sobie solidność wykonania z lekkością użytych do tego celu materiałów. Bardzo istotne jest też zabezpieczenie lawety przed korozją, gdyż taka przyczepa zazwyczaj nie jest garażowana, a co za tym idzie narażona na nieustanne działania warunków atmosferycznych.

Jak wspomniałem wcześniej, nie trzeba wcale kupować lawety, by przetransportować zakupiony samochód. Wypożyczalnie istnieją na terenie całego kraju, łatwo można znaleźć korzystną ofertę takiego wynajmu.

Dla wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą sami transportować aut na lawecie jedynym rozwiązaniem pozostają profesjonalne firmy oferujące tego rodzaju usługi. Niekiedy może zdarzyć się i tak, że laweta takiej właśnie firmy wcale nie okaże się najdroższym rozwiązaniem.

Secured By miniOrange