programistą
Biznes, Czas wolny

Odnajdź siebie i zostań programistą

Współczesny rynek pracy jest niezwykle dynamiczny i wymaga od ludzi bieżącego dostosowywania się do aktualnych warunków. Na najciekawszą i najlepiej płatną pracę mają dzisiaj szansę wyłącznie osoby, które nie boją się nowych wyzwań i są gotowe nieustannie podnosić swoje kwalifikacje lub w razie potrzeby zdobyć zupełnie nowe umiejętności.
Dzisiaj rynek zgłasza zapotrzebowanie na programistów, których w Polsce jest wciąż zbyt mało. Jeśli nie wiesz co zrobić ze swoim zawodowym życiem, to jest właśnie szansa dla Ciebie!

Popyt na programistów wciąż rośnie

Według różnych szacunków zapotrzebowanie na programistów w Polsce wzrosło w ostatnich kilku latach nawet o 30%. Na najpopularniejszych portalach z ofertami pracy codziennie można znaleźć ponad 2000 tysiące ogłoszeń dotyczących tego zawodu. Pilnie potrzebni są zarówno wysokiej klasy specjaliści, jak i „zwykli” koderzy. Pracodawcy poszukują przede wszystkim osób z konkretnymi umiejętnościami, które z miejsca można wykorzystać do różnych zadań i projektów. Liczy się elastyczność programisty, zapał do pracy, a także chęć dalszego rozwoju. Osoby spełniające te warunki mają szansę na atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość wspinania się po kolejnych ścieżkach kariery.

Jak zostaje się programistą?

Wydawać by się mogło, że programistą może nazwać się wyłącznie osoba, która ukończyła studia informatyczne w tym kierunku. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę znaczna większość czynnych zawodowo programistów (i to nie tylko w Polsce) zdobyła wiedzę i umiejętności samodzielnie oraz z pomocą różnych kursów. Z pewnością najtrudniej jest zacząć przygodę z programowaniem, ponieważ wymaga to jednak pewnego wysiłku wkładanego w naukę teorii i zdobycie praktyki. Jednak osoby, które zdecydowały się na ten krok często podkreślają, że przy dużym samozaparciu i zaangażowaniu już po kilkunastu tygodniach intensywnej nauki i ćwiczeń, można próbować swoich sił przy profesjonalnych projektach. Oczywiście, jeśli ktoś myśli poważnie o zawodzie programisty, musi się liczyć z tym, że nauka i rozwijanie umiejętności nigdy się dla niego nie skończą.

Szkolenie typu bootcamp, pozwoli ci szybciej zostać programistą

Jeśli chcesz zostać programistą i jako programista zarabiać pieniądze, musisz sobie uświadomić, że samo czytanie podręczników do programowania czy oglądanie tutoriali w internecie nie będzie w stanie dobrze przygotować cię do pracy. Owszem, nauczysz się teorii, ale nie będziesz przygotowany do realizowania konkretnych zadań. Właśnie dlatego najlepszym dla ciebie rozwiązaniem jest szkolenie typu bootcamp.

W skrócie tłumacząc, jest to bardzo intensywny kurs, polegający głównie na wykonywaniu konkretnych, praktycznych zadań pod czujnym okiem doświadczonego mentora. Co więcej, dzięki innowacyjnej platformie Kodilla, możesz taki kurs ukończyć całkowicie online, wykorzystując na naukę wolny czas po pracy lub szkole. Wykonując mnóstwo ćwiczeń, szybko „załapiesz” podstawy programowania (nawet jeśli wcześniej nie miałeś o nim zielonego pojęcia) i już w 12 tygodni opanujesz w takim stopniu HTML, JavaScript oraz CSS, że będziesz w stanie tworzyć samodzielnie strony internetowe i aplikacje.

Po ukończeniu kursu oczywiście nie będziesz wiedział wszystkiego o programowaniu. Ale będziesz miał na koncie kilka zrobionych projektów i wystarczające umiejętności, by ubiegać się o swoją pierwszą pracę jako programista.

Secured By miniOrange