oszczędności
Biznes

Oszczędności w firmie

Prowadzenie własnej firmy nie jest w naszym kraju specjalnie łatwe. Obok konkurencji w samej branży naszej działalności, natykamy się również na nieprzebyty gąszcz przepisów i wielu licznych opłat. Wielu przedsiębiorców w Polsce liczy każdą wydaną złotówkę, próbując jak najbardziej zminimalizować koszty prowadzenia działalności.

Szukanie oszczędności najlepiej oczywiście wychodzi przy ścisłej współpracy z księgowymi. W dzisiejszych trudnych czasach pomagają oni zoptymalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Warto z księgowymi konsultować wszelkie umowy, nie tylko te zawierane z kontrahentami. Przy zatrudnianiu nowych pracowników również pomocny będzie ktoś od finansów, pomoże w dokonaniu najbardziej optymalnego wyboru. Nierzadko zatrudnienie kogoś z zewnątrz do konkretnego projektu jest dużo bardziej opłacalne.

Istotne w redukcji kosztów są również dojazdy. Wiele mniejszych lub większych firm podejmuje decyzję o wzięciu samochodów w leasing. Ta forma nabywania aut do floty firmy ma tyle samo zwolenników co przeciwników, obie strony mają swoje racje, którym nie można odmówić słuszności. W tym temacie warto skonsultować się z księgowymi, być może leasing będzie dobrym rozwiązaniem dla naszej działalności.

Skoro już o podróżach mowa. Podróże służbowe są często bardzo poważną pozycją w firmowym budżecie. Tutaj oszczędności można szukać na przykład posługując się kalendarzem. Właściwie wszyscy przewoźnicy obecni na rynku oferują dużo niższe ceny biletów na przejazd jeśli tylko dokonamy zakupu z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, na przykład trzydziestodniowym. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do pięćdziesięciu procent pierwotnej ceny biletu.

Innym polem oszczędności w podróży służbowej są noclegi, na przykład w apartamencie w centrum miasta. Apartament na nocleg sprawdza się zwłaszcza w przypadku podróżowania kilku osób razem, wówczas cena takiego noclegu może być nawet czterokrotnie niższa od ceny doby hotelowej w tradycyjnym hotelu. Co więcej, w apartamencie na wynajem można z powodzeniem organizować spotkania biznesowe czy pracować, co także przynosi pewne oszczędności w firmowych wydatkach.

W codziennej pracy w firmie warto również zatroszczyć się o dobrej jakości urządzenia elektryczne. Większe wydatki na zakup takich urządzeń na pewno zwrócą się z nawiązką, tańsze urządzenia często nie są tak energooszczędne jak te z nieco wyższej półki.

Secured By miniOrange