Turystyka

Zimowe szaleństwa na snowboardzie – gdzie się wybrać

Okres zimowy pełną parą a co za tym idzie mamy ten czas, gdy każdy miłośnik sportów zimowych może aktywnie spędzać czas i dbać również o swoją kondycję. Skoro takie możliwości są dla nas dostępne to oczywiście warto będzie je wykorzystywać. Bieżący okres to również moment, gdy dzieciaki ze szkół mają swoje ferie zimowe, a wiec również mogą z tego czasu korzystać i spędzić go aktywnie.

Aktywnie – tylko gdzie?

Skoro już chcemy spędzać zimowy czas przy zachowaniu aktywności fizycznej trzeba się zastanowić, gdzie dostaniemy taką możliwość i jakie opcje najlepiej będzie wykorzystać. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że aktywne spędzanie czasów dużej mierze zależy od naszych umiejętności. Jeśli te są na niezłym poziomie będzie można wybrać się na narty albo deskę snowboardową. To właśnie ta druga opcja pewnie dla większości młodych osób będzie najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem i nie ma się co dziwić, że budzi tak duże zainteresowanie. Skoro już wiemy co robić to będzie trzeba jeszcze mieć gdzie. W tym miejscu trzeba sobie postawić pytanie czy ma to być czas spędzony w kraju czy poza jego granicami. Determinujące będą tutaj oczywiście środki finansowe jakie można na taką aktywność przeznaczyć.

Wyjazd za granice

Jeśli ktoś ma już dobry sprzęt i umiejętności na desce pozwalające na poważniejsze zjazdy na pewno wyjazd poza granice Polski będzie dla niego świetną propozycją. Trzeba jednak mieć ku temu odpowiednie przygotowanie fizyczne i dodatkowo również należyte środki finansowe. Tutaj niestety sytuacja nie wygląda za różowo dla większości naszych rodaków, ponieważ wyjazd wiąże się z przygotowaniem pieniędzy w Euro, a to w naszym kraju jest cenione, dlatego koszty wyjazdu zagranicznego na deskę będą wysokie. Jeśli nie będzie to problemem można wybrać się w takie kierunki jak Austria czy Włochy, które powszechnie traktowane są jako najlepsze alpejskie kurorty do jazdy na nartach i jednej desce. Propozycja jest o tyle atrakcyjna, że przygotowana tam infrastruktura jest świetna i pozwala na wiele godzin szaleństwa. Takie kurorty jak Dolina Zillertal, Europa Sportregion czy Val di Sole oraz Val di Fassa to miejsca, gdzie każdy miłośnik zimowych szaleństw będzie zadowolony. Dla osób, które szukają wyjazdu krótkiego ale poza granicę naszego kraju wybór może paść na czeski Szpalerowy Mył, albo Jabłonkowo bądź też trasy na Słowacji.

Na terenie Polski

Dla początkujących deskarzy wystarczające propozycje będą miały nasze polskie kurorty. Oczywiście na południu Polski w Tatrach, Beskidach czy Sudetach uda się znaleźć wiele ciekawych miejsc. Zakopane, Wisła czy centrum narciarstwa takie jak Szczyrk czy Karpacz mogą być dobrym miejscem na narciarską wyprawę. Stoki może nie są tak rozbudowane i wymagające jak w Alpach, ale dla początkujących oraz takich osób, którego mają już za sobą kilka udanych szusów na pewno będą wystarczające i udanej zabawy będzie co nie miara. Dlatego jeśli tylko mamy ochotę na narciarski wyjazd znajdziemy ku temu dobre miejsce, gdzie będzie można liczyć na udaną jazdę.

 

Secured By miniOrange