Przyjęcie urodzinowe dla dziecka
Gotowanie, Kulinaria

Zorganizuj przyjęcie urodzinowe dla dziecka – część 2

W pierwszej części pisaliśmy o podstawach organizacji przyjęcia urodzinowego dla dzieci. Przemyślenie miejsca, czasu, wystroju wnętrza i wzięcia odpowiedzialności za gromadkę maluchów w naszym domu lub ogrodzie to jednak zaledwie część pracy, jaka nas czeka przy tym wydarzeniu. Urodziny to także poczęstunek, a przyrządzenie ciekawych i zdrowych potraw może okazać się sporym wyzwaniem. Pamiętanie o kilku podstawowych zasadach obowiązujących w tym obszarze przygotowań udanej imprezy dla dzieci sprawi, że wyzwanie to nie będzie takie skomplikowane. Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie jest sprawą bardzo skomplikowaną. 

Żyjemy w niebezpiecznych czasach. Niebezpiecznych przede wszystkim dla naszych dzieci. Coraz więcej z nich podatne jest na różne alergie lub uczulenia. Musimy zawsze pamiętać o tym, by dowiedzieć się od rodziców zaproszonych dzieci jak najwięcej na temat tego, co mogą i czego nie mogą jeść. Zaoszczędzi nam to sporo nerwów w przyszłości, będziemy mieli pewność, że dzieciom pozostawionym naszej opiece nic złego nie grozi. Tego samego chcielibyśmy przecież w dniu, w którym to nasze dziecko wybiera się na imprezę urodzinową kolegi czy koleżanki z przedszkola lub szkoły. Nie chcemy przecież, by przyjęcie urodzinowe dla dziecka skończyło się katastrofą.

Dzieci lubią bardzo zróżnicowane rzeczy, warto zatem zawczasu zadbać o to, by prezentowane przez nas potrawy były nie tylko smaczne, ale także zachęcały do zjedzenia swoim wyglądem. Do wycinania z chleba różnego rodzaju kształtów czy postaci możemy użyć foremek do ciastek, będzie to wspaniałą zabawą. Kolorów nasz poczęstunek może nabrać w bardzo prosty sposób – wykorzystując owoce i warzywa. Dzieci uwielbiają żywe i jasne kolory, nie będzie zatem od rzeczy poświęcenie chwili na dokładne zaplanowanie także i tego, w jaki sposób prezentować się będą nasze kanapki.

Jeśli uznamy, że samo przygotowanie przyjęcia jest zbyt wyczerpujące, by jeszcze spędzać dodatkowe godziny w kuchni, możemy skorzystać z licznych na rynku firm cateringowych. Osoby je prowadzące są profesjonalistami, nierzadko będą w stanie udzielić nam kilku prostych wskazówek, pochodzących z ich bogatego doświadczenia zawodowego. Sam wybór odpowiedniej firmy cateringowej może okazać się sprawą trudną i skomplikowaną, wybór podmiotów oferujących usługi cateringowe może przyprawić o zawrót głowy. Być może najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie informacji od kogoś z rodziny lub znajomych, kto miał już takie doświadczenia z dostawcami kateringu na wszelkiego rodzaju imprezy. Przyjęcie urodzinowe dla dziecka może być udane także z jedzeniem zamówionym w firmie.

Na przyjęciu najważniejszy jest tort. W jego wyborze również należy kierować się dobrem dzieci. Oczywiście, tort musi wyglądać estetycznie, musi jednak być także bezpiecznym jedzeniem dla maluchów. Różne są upodobania, choroby, przeciwwskazania. Równie – jeśli nie większy nawet – szeroki jest wybór cukierni świadczących tego rodzaju usługi. W tym wypadku także najlepszym rozwiązaniem wydaje się zaczerpnięcie opinii od rodziny lub znajomych bądź sąsiadów.

Pozornie błaha rzecz, jaką jest przyjęcie urodzinowe dla dziecka, może się okazać rzeczą nieco bardziej skomplikowaną. Pamiętanie  o tych kilku podstawowych wskazówkach sprawi, że impreza będzie udana dla każdego – tak dzieci jak i dorosłych. Miłej zabawy!

Secured By miniOrange