sport
Sport

World Games za nami

Istnieje przekonanie, że Igrzyska Sportów nieolimpijskich były największą imprezą sportową w historii naszego kraju. Rzeczywiście rozmach z jakim Wrocław przygotował się do tego wydarzenia był znaczący. Pod kątem liczby sportowców była to rzeczywiście największa impreza sportowa w historii miasta, pojawiło się w Polsce kilka tysięcy osób. Odbyła się rywalizacja w wielu różnych dyscyplinach.

Wiele atrakcji dla kibiców

Bez wątpienia rywalizacja w Polsce była bardzo atrakcyjna dla Polskich kibiców, dlatego nie powinni być zdziwienia, że impreza może być określona jako udana. Przede wszystkim niezwykle interesujące było to, że mogliśmy zobaczyć zmagania w takich sportach, które nie są powszechnie znane. Można było zobaczyć Lacross, Korfball czy wrotkarstwo. Dlatego dla miłośników sportu było to rzeczywiście coś wyjątkowego.

Dobrze przygotowane miasto, wielu kibiców

Dla mieszkańców miasta bez wątpienia istotne będzie między innymi to, że mamy po imprezie na terenie miasta rzeczywiście zostaje wiele miejsc, które były przygotowane pod kątem sportowców, którzy brali udział w zmaganiach. Między innymi właśnie z tego powodu można określić imprezę jako ważne wydarzenie dla miasta. W trakcie zmagań na arenach pojawiała się pokaźna grupa kibiców, dlatego można mówić o tym, że od tej strony rzeczywiście było to udane wydarzenie.

Organizatorzy ze związku sportów nieolimpijskich byli zadowoleni z tego jak miasto zostało przygotowane na to wydarzenie. Może się jedynie pojawiać pytanie jak wygląda sytuacja, czy rzeczywiście te sporty, które oglądaliśmy mogą w przyszłości pojawiać się w trakcie zmagań na igrzyskach olimpijskich. Właściwie na tą chwilę wiemy, że będzie na igrzyskach karate czy wspinaczka sportowa. Co do innych sportów między innymi wrotkarstwo walczy o włącznie do IO, na tą chwilę nic jednak nie słychać o tym, by kolejne dyscypliny mogły liczyć na włączenie do rodziny olimpijskiej. Trudno jednak powiedzieć co zdarzy się za 4,8, czy 12 lat, gdy pewnie Igrzyska Olimpijskie będą się zmieniać.

Secured By miniOrange