Technika

Nowy Hyundai i30 N – auto z pazurem

Hyundai i30 N to pierwszy model sportowej linii N. Jest przeznaczony do codziennej jazdy, jednak dzięki przeprowadzonym testom na torze wyścigowym i wbudowanemu silnikowi o mocy 275 KM oraz znakomitym właściwościom jezdnym, samochód sprawdzi się na każdej drodze. Dodatkowo jazda nowym modelem Hyundai sprawia, że każdego dnia można się poczuć jak kierowca wyścigowy. Co jeszcze wyróżnia nowy Hyundai i30 N?

Systemy bezpieczeństwa

Nowy Hyundai i30 N został zaprojektowany w taki sposób, aby sprawdzał się na każdej drodze i we wszystkich warunkach. Samochód jest wyposażony w liczne systemy, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Hyundai posiada elektronicznie regulowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który ma za zadanie podnieść przyczepność i umożliwić pokonywanie zakrętów z większą prędkością. Dzięki temu zwiększa się przyjemność jazdy.

System kontroli trakcji i stabilności jazdy z kolei występuje w roli dodatkowego pilota, który wspomaga kierowcę, gdy tego potrzebuje. Można go również wyłączyć, aby móc odczuwać czystą przyjemność z jazdy. Hyundai i30 N posiada również asystenta zapobiegania zderzeniu czołowemu FCA, który działa etapowo. Na początku czujniki kamer wysyłają sygnały wizualne i dźwiękowe, co ma zapobiec potencjalnej kolizji z pojazdem jadącym z naprzeciwka. W drugim etapie asystent wpływa na siłę hamowania. Na końcu system uruchamia system hamowania, aby zminimalizować ryzyko lub skutki zderzenia. Więcej na temat systemów można znaleźć na stronie nawrot.hyundai.pl.

Hyundai i30 N – stylistyka i wyposażenie

Hyundai i30 N to nie tylko bezpieczeństwo i nowoczesne systemy, ale także sportowy styl. Przód modelu ma niezwykle wyrazisty charakter, podkreślony grillem z poszerzonymi wlotami powietrza. Otwory te mają za zadanie poprawić chłodzenie hamulców oraz aerodynamikę pojazdu. Na przodzie pojazdu znajdują się także nowoczesne światła LED, które prezentują się świetnie i pozwalają zwiększyć dokładność widzenia w trasie. W przednim zderzaku zostały także umieszczone poziome światła do jazdy dziennej LED. Elegancji dodają czarne błyszczące lusterka i kontrastowe progi.

Hyundai i30 N posiada poszerzone nadkola, do których idealnie dopasowują się felgi 18″ lub 19″ z charakterystycznym logo N. Samochód zyskuje sportowy charakter dzięki czarnemu błyszczącemu spoilerowi, w którym wkomponowane jest światło STOP. Poza tym z tyłu zamontowany jest system lamp, który świetnie pasuje do wyrazistego tylnego zderzaka i podkreśla charakterystyczny tył samochodu. Tylne reflektory i światła przeciwmgielne są natomiast ułożone w taki sposób, aby podkreślić sylwetkę pojazdu. Dodatkowo tylny zderzak podkreślony jest czerwoną listwą pomiędzy podwójnym, chromowanym wydechem, co dodaje do samochodu sportowego stylu.

W swoim wnętrzu Hyundai i30 N posiada sportową kierownicę z niebieskimi obszyciami i logo N, która zapewnia dostęp do najważniejszych opcji w zasięgu ręki oraz nawigację, która wyświetla wszystkie niezbędne informacje dotyczące trasy na wygodnym wyświetlaczu 8-calowym. Samochód ma także udogodnienia dla smartfonów, które można ładować dzięki systemowi bezprzewodowego ładowania. Dodatkowo w trakcie jazdy można bezpiecznie korzystać ze wszystkich funkcji telefonu dzięki zaawansowanemu pakietowi łączności i ekranowi dotykowemu.

Secured By miniOrange